כלי נגישות

יישור שיניים בלתי נראה או אורתודונטיה אסתטית הם הגדרה כללית ונרחבת מאד המכילה בתוכה סוגים שונים של טיפולים, אשר מיושמים בעת הצורך ובהתאמה לדרישת המטופל/ת, הצורך הרפואי, כמו גם לסוג וחומרת ליקוי הסגר.

עולמנו הופך ונהיה יותר ויותר תובעני מבחינת הדרישה לאסתטיות. מבוגרים רבים המעוניינים ביישור שיניים לצורך בריאותי ו/או אסתטי, כמו גם צעירים, מעוניינים לבצע את התהליך, ללא פגיעה אסתטית במהלך הטיפול עצמו (עקב המראה של הסמכים המתכתיים) ו/או לא מעוניינים שאחרים ידעו על התהליך שהם עוברים.

קיימות כיום כמה שיטות טיפול המוגדרות בתחום יישור השיניים האסתטי, אשר התפתחו על מנת לתת מענה לדרישות האסתטיות גם במשך תהליך היישור. טכניקות אלו מסוכמות בטבלה הבאה:

חסרון בהשוואה
לשיטה הרגילה
 
מהות השיטה ויתרונותיה השיטה
יקר יותר
איטי מעט יותר
תקלות רבות יותר
טיפול אורתודונטי שגרתי העושה שימוש בסמכים שקופים או בצבע השן, לא מתכתיים, העשויים מחומרים פלסטיים או קרמיים ואשר מפחיתים מאד את ה"כתמים" האפורים על השיניים, הנראים בשימוש שגרתי בסמכים המתכתיים טיפול בשילוב סמכים שקופים או בצבע השן
יקר הרבה יותר
קושי בהסתגלות
טיפול אורתודונטי בצורה שלא נראית כלל חיצונית, על ידי סמכים מתכתיים מיוחדים המודבקים מהצד הפנימי של השיניים ומאפשרים עקב כך, חזית ומראה רגיל של השיניים ואסתטיקה מושלמת טיפול בעזרת סמכים המודבקים מצד הלשון
Lingual Orthodontics
יקר יותר
איטי מעט יותר
תלוי בשיתוף פעולה
טיפול אורתודונטי המשתמש בפלטות דקות ושקופות, אשר מנחות את השיניים הקבועות לנוע למקומן. כיוון תנועת השיניים על ידי הפלטות, נקבע מראש בעזרת תכנון מחשב והכנת פלטות מתאימות לכל שלב במהלך יישור השיניים טיפול בעזרת פלטות שקופות
Invisalign


 FAQ - תשובות לשאלות נפוצות בנושא:

שאלה:
אני בן 36 ורוצה לעשות יישור שיניים, אבל שלא כל כך יראו, מה ניתן לעשות ?

תשובה:
קיימות מספר שיטות ליישור שיניים בצורה "בלתי נראית" או אסתטית יותר מהיישור השגרתי על ידי הקוביות המתכתיות. בשיטות אלה, קשה יותר להבחין שהמטופל נמצא במהלך יישור שיניים ולרוב עלות היישור בשיטות אלה גבוהה יותר.

כיום ידועות השיטות בהן משתמשים בקוביות "שקופות" או בצבע השן, קוביות ויישור המודבק בצידן הפנימי של השיניים ויישור על ידי פלטות שקופות, המוחלפות כל תקופה קצרה, על פי התקדמות הטיפול.

באם אתה מעוניין ביישור "בלתי נראה", יש לפנות לייעוץ עם רופא/ה מומחה/ית ליישור שיניים ולבקש לדעת אם המקרה שלך מתאים לביצוע יישור כזה ואם הרופא/ה עוסק/ת וממליץ על כך.

 

נערך ע"י: דר' אורי שפריר - רופא שיניים - מרפאת שיניים "פה אחד" גדרה